Генеральна прокуратура Таджикистану направила в Київ офіційні документи, необхідні для екстрадиції екс-прем'єра республіки Абдумаліка Абдулладжанова, обвинуваченого на батьківщині в скоєнні низки тяжких злочинів, повідомив у понеділок «Інтерфакс-Україна» представник Генпрокуратури Таджикистану.

Відомство вважає, що в документах відображено достатньо доказів провини екс-прем'єра для його видачі.

«Всі необхідні документи, необхідні для офіційного запиту екстрадиції громадянина Таджикистану Абдумаліка Абдулладжанова на батьківщину нами зібрані і відправлені нашим українським колегам», - повідомив представник Генпрокуратури.

«На нашу думку, відображені в документах докази провини Абдулладжанова достатні, щоб видати його для справедливого суду на батьківщині», - додав він.

Нагадаємо, Абдулладжанов, який оголошений компетентними органами Республіки Таджикистан у міжнародний розшук і знаходився в базі розшуку Інтерполу, був затриманий 5 лютого в аеропорту «Бориспіль». Затримання відбулося, коли Абдулладжанов прибув в Україну із США.

Бориспільський міськрайонний суд у Київській області узгодив подання прокуратури про застосування до Абдулладжанова запобіжного заходу у вигляді тимчасового арешту на 40 діб - до отримання від Таджикистану запиту про видачу цієї особи.

Абдулладжанов був опонентом президента Таджикистану Емомалі Рахмона на виборах 1994 року.

На батьківщині Абдулладжанова звинувачують у замаху на Рахмона у 1996 році і причетності до заколоту під керівництвом полковника Махмуда Худойбердіева в Согдійській області у 1998 році.

За даними Інтерполу, Абдулладжанов перебував у розшуку як особа, причетна до організованих транснаціональних злочинних груп і тероризму.

Протягом останнього десятиліття Абдулладжанов проживав у США. У своєму останньому інтерв'ю радіо «Свобода» він стверджував, що насправді він виграв вибори у 1994 році, а президент Рахмон незаконно оголосив себе переможцем.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

336