Як головне свято відзначають сьогодні в КНДР День народження Кім Чен Іра, якого називають тут «генієм думки і теорії, творення і будівництва, великим керівником і полководцем». З ранку мешканці та гості Пхеньяна покладали квіти до статуй, мозаїчним панно та портретам колишнього лідера Сонгунської Кореї, який керував країною 17 років.

У Пхеньяні, прикрашеному декораціями і прапорами, пройшли концерти, масові гімнастичні вправи. За участю зарубіжних спортсменів, у тому числі з Росії, України, Естонії і Канади, відбулися змагання фігуристів на приз «Пектусан» - за назвою легендарної гори, біля підніжжя якої, згідно з офіційною історіографією, і народився у 1942 році Кім Чен Ір, передає «ІТАР-ТАРС».

З нагоди свята Кім Чен Ин подарував Пхеньянському будинку матері і дитини велику партію меду. Адміністрація і пацієнтки пологового будинку, як повідомило сьогодні інформаційне агентство ЦТАК, висловили глибоку вдячність лідеру КНДР, «який, як і його батько, проявляє велику турботу про свій народ». Одночасно Кім Чен Ин розпорядився на вертольотах доставити подарунки дітям, які проживають разом з батьками на дев'яти найбільш віддалених островах у Жовтому морі.

Військовослужбовцям, членам партії, робітникам і кооператорам, членам партії і представникам трудових колективів, які найбільше відзначилися, вручили наручний годинник з написом «Кім Чен Ір», збірки його цитат, знаки трудової відмінності.

КНДР відзначає головне свято в складній обстановці, що склалася на Корейському півострові. У грудні минулого року в країні був проведений запуск ракети-носія із супутником на борту, на що Рада безпеки ООН відреагувала резолюцією, що розширює санкції відносно Пхеньяна. У всіх регіонах республіки, де вважається, що документ був прийнятий під тиском США та їхніх союзників, прозвучало гасло «Смерть американським імперіалістам, заклятим ворогам корейського народу!».

12 лютого, у період святкування Нового року за місячним календарем, КНДР провела чергове, третє за рахунком підземне ядерне випробування «в інтересах самооборони». Рада безпеки ООН приступила до обговорення відповідних кроків.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

321