Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова заявляє, що, незважаючи на фінансові й технічні проблеми, Україні за 2012 рік вдалося на 1,6% знизити кількість зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в Україні.

«У нас є недолік, як у ресурсах, так і в технічних можливостях, але за 2012 р. нам вдалося знизити кількість зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції на 1,6%. Це перемога, яка послужить динаміці зниження реєстрації інфекційних випадків», - сказала Богатирьова під час робочої зустрічі з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ Жужанною Якаб, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми створили Український центр з контролю над соціально небезпечними захворюваннями як єдину структуру, яка співпрацює з Глобальним фондом, громадськими організаціями і веде цей напрямок у системі охорони здоров'я», - зазначила глава МОЗ.

Богатирьова повідомила, що Україна продовжує робити все, щоб переламати негативні тенденції в питанні захворюваності на туберкульоз, особливо щодо зростання захворюваності мультирезистентними формами цього захворювання.

У свою чергу Якаб зазначила: «Україна взяла на себе дуже серйозні зобов'язання щодо профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу. Тут є дуже позитивні зрушення, і я вас хочу привітати з цим».

Вона також пообіцяла Богатирьовій прискорити ухвалення рішення про надання статусу навчального центру ВООЗ тренінговому центру Донецькому протитуберкульозному диспансеру.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

348