Україна просить Хорватію забезпечити максимально короткі терміни і спрощену процедуру при оформленні та видачі віз для українців під час туристичного сезону у 2013 році. Про це йдеться в повідомленні прес-служби посольства України в Хорватії.

Український посол у Хорватії Олександр Левченко і заступник міністра закордонних та європейських справ Хорватії Йошко Клісович обговорили низку питань двостороннього співробітництва у політичній сфері в контексті наближення приєднання Хорватії до ЄС, повідомляють «Українські новини».

«У контексті наближення туристичного сезону 2013 року, під час якого діятиме візовий режим для громадян України, було наголошено на необхідності забезпечення уповноваженими хорватськими органами здійснення візових процедур для наших громадян у максимально короткі терміни і за спрощеною процедурою», - сказано в повідомленні.
Раніше МЗС України повідомляло, що 22 грудня уряд Хорватії прийняв рішення продовжити до дати приєднання країни до ЄС дію рішення про безвізовий в'їзд іноземців, у тому числі українців, які мають діючу дво- або багаторазову шенгенську візу, довгострокову візу «Д» або дозвіл на перебування, виданий будь-якою країною шенгенської зони.

Приєднання Хорватії до Євросоюзу заплановано на 1 липня, якщо угоду про вступ ратифікують усі країни ЄС.

Нагадаємо, Хорватія спростила візовий режим з Україною у 2012 році.

Так, з 1 січня 2012 року по 31 грудня 2012 р. громадянам України, які мають дво- або багаторазові шенгенські візи, довгострокові візи «Д» або дозвіл на проживання, виданий країною-членом Шенгенської зони, не потрібно оформляти хорватську візу для в'їзду, транзитного проїзду і перебування на території Хорватії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

264