В Україні з 15 лютого вводяться європейські вимоги до якості імпортних ліків. Про це заявила народний депутат від Партії регіонів, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва, повідомляє прес-служба ПР.

«З 15 лютого 2013 р. набуває чинності вимога про надання сертифікату GMP при ввезенні імпортних ліків на територію нашої країни», - сказала вона.

Нардеп підкреслила, що згідно з офіційними даними, сьогодні на фармацевтичному ринку України питома вага ввезених імпортних препаратів, які виробляються в неналежних умовах, складає 11% в упаковках та більше 17% - в грошовому вираженні.

«Запровадження обов'язкового підтвердження наявності сертифіката GMP для кожного ввезеного в Україну лікарського засобу захистить громадян від можливого ввезення неякісної продукції,», - вважає вона.

Також Бахтєєва нагадала, що з 1 березня 2013 р набуде чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів і визначення терміну «активний фармацевтичний інгредієнт» №5038-VI, який передбачає ліцензування імпорту лікарських засобів.

У перехідний період ліцензії будуть видаватися за «заявницьким принципом».

Ліцензуватиме імпорт лікарських препаратів Державна служба лікарських засобів. Таке рішення було прийнято урядом 11 лютого 2013 р. відповідною постановою №103, яка набуде чинності з 1 березня.

«Завдяки введенню ліцензування імпорту лікарських засобів з ланцюжка постачальників «прибираються» всілякі посередники, які заробляють на «перекуповуванні» препаратів один у одного. Для пацієнта ліцензування імпорту - це гарантія, що препарат надходить від виробника і за ціною виробника з максимально допустимою українським законодавством націнкою», - підкреслила народний депутат.

Нагадаємо, з 1 березня в Україні набуває чинності закон про ліцензування імпорту ліків. Документ торкнеться близько 8 тис. найменувань ліків, які ввозять на територію України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

508