На засіданні Єврогрупи міністри фінансів ЄС дозволили 11 державам з 27-ми обкладати відповідні операції, щоб уберегти фінансові організації від безвідповідальних спекуляцій, які призвели до світової кризи 2008 року, і переключити їх на роботу з реальним сектором економіки.

«Повністю ринкова економіка не спостерігається в жодній з країн світу. Показовий приклад: у Європі нещодавно прийняли податок Тобіна на операції з валютою. Схоже, європейці також зрозуміли, якої шкоди завдають валютні спекулянти. В принципі, наш валютний збір є своєрідним аналогом цього податку, він має такі ж цілі», - вважає директор аналітичного департаменту компанії Pro Consulting Олександр Соколов.

Експерт зазначив, що в українських реаліях валютний збір не несе загрози громадянам.

«Може, деяким гравцям ринку воно і не до душі, але для більшості населення, рядових громадян це адекватна реакція на процеси на валютному ринку. Оскільки українці отримують доходи у гривнях, а ті ж долари або євро їм, по ідеї, потрібні виключно для поїздок за кордон (що буває не так часто), то їм збір на продаж валюти аж ніяк не нашкодить. Тому не дивно, що більшість людей нормально сприймають цей закон. Передбачено ж достатньо можливостей, щоб обиватель найменш болісно відчув цей збір. Той же місячний депозит - люди ж тримають заощадження на довгострокові періоди - тому їм не важко буде почекати 30 днів», - додав фінансист.

Ефективність податку у боротьбі з валютними спекуляціями, які підривають стабільність курсу гривні, підкреслює й експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні Марія Сальникова.

«Податок на продаж інвалюти зробить невигідним придбання валюти тієї частини населення, яка хоче заробляти на девальвації гривні. За умови того, що в майбутньому ми допускаємо формування деякого валютного коридору, в якому вартість гривні буде змінюватися залежно від темпів зростання ВВП та інфляції, даний крок є правильним з точки зору зниження рівня валютних спекуляцій», - констатує експерт.

Нагадаємо, що на засіданні Єврогрупи міністри фінансів Європейського союзу дозволили 11 державам з 27 обкладати операції - ввести податок на операції з торгівлі валютою, щоб скоротити обсяг спекуляцій. Серед цих країн ініціатори - Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Австрія, Португалія, Бельгія, Естонія, Греція, Словаччина і Словенія.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

266