Глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що систему персонального голосування у Раді може забезпечити система «Рада-5», яку можна буде ввести в експлуатацію вже влітку цього року. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, він заявив під час брифінгу.

«Ми повинні дати право голові парламенту створити робочу групу, яка б у перспективі відпрацювала голосування системою «Рада-5», оскільки системи «Рада-3», і «Рада-4» застаріли. Зараз всі айфони вже п'ятого покоління. Електроніка йде вперед, тому ми повинні створити «Раду-5», запустити її влітку і піти від маразму, який нам зараз пропонують у сесійній залі.

Також він запропонував, щоб на даному етапі відповідальність за персональне голосування кожного депутата взяли на себе керівники фракцій.

Глава фракції нагадав, що перед кожним голосуванням спікер повинен зробити заяву про офіційно відсутніх на засіданні депутатів, а керівники фракцій повинні забезпечити, щоб картки цих людей не перебували в гніздах для голосування і не могли спрацювати.

«Це наша політична відповідальність. І я пропоную всім керівникам фракцій цю відповідальність розділити», - сказав Єфремов.

Крім того, парламентарій запропонував, щоб депутатам, які не голосують, заробітна плата не нараховувалася.

Лідер регіоналів наголосив, що у майбутньому необхідно напрацювати законодавство, яке б дозволяло позбавляти мандатів тих депутатів, які не беруть участь в роботі парламенту.

«Депутати створили собі тепличні умови, коли їх неможливо притягнути до відповідальності. Нам необхідно спільно розробити документ, згідно з яким би у рамках Конституції визначалося, що виборці сюди делегують депутатів не байдики бити, а працювати. А якщо він не працює, то голова ВР та інші інститути повинні мати право притягти до відповідальності депутата і позбавити його мандату», - сказав він.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

272