Відповідь на запитання, з якого моменту починається 30-денний відлік бездіяльності Верховної Ради, повинен дати Конституційний суд. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, лідер фракції ПР Олександр Єфремов заявив на брифінгу.

«На це зппитання може відповісти єдиний інститут у нашій державі - Конституційний суд», - сказав нардеп.

Він нагадав, що, згідно із законодавством, якщо протягом 30 днів Верховна Рада не зможе розпочати роботу, то у Президента з'являється конституційне право її розпустити.

За його словами, юристи по-різному трактують цю норму. «Одні кажуть, що якщо сесія не відкрилася, 30-денний термін настати не може, інші - навпаки, вважають, що відлік почався з 5 лютого», - підкреслив Єфремов.

Як раніше повідомляв ForUm, 5 лютого опозиційні фракції заблокували трибуну і президію парламенту, вимагаючи забезпечення персонального голосування депутатів, у результаті чого Рада так і не відкрила другу сесію.

Глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов вважає, що 5 лютого є початком 30-денного терміну, після закінчення якого Президент Віктор Янукович зможе скористуватися правом розпуску Ради і призначити позачергові вибори.

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак не розглядає варіант розпуску парламенту сьомого скликання Президентом України Віктором Януковичем.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

210