Співробітники управління боротьби з кіберзлочинністю Головного управління МВС України у Київській області викрили організовану злочинну групу, яка знімала гроші з рахунків хворих дітей.

За даними відділу зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в Київській області, група протягом року діяла на території всієї України.

«Зловмисники розробили і впровадили схему викрадення грошових коштів із карткових рахунків клієнтів одного із відомих в Україні банків шляхом використання електронного управління рахунками через Інтернет», - уточнили у міліції.

Учасники злочинної групи діяли за злагодженою схемою. Вони шукали у засобах масової інформації приватні оголошення, у яких містилася інформація з проханням надання благодійної допомоги на лікування хворих дітей. Отримавши необхідні дані, зловмисники через Інтернет реєструвалися від імені зазначених у повідомленнях осіб в електронній системі віддаленого управління рахунками банку, після чого дзвонили батькам хворих дітей і під приводом бажання перерахувати певну суму грошей просили повідомити дані карткового рахунку, у тому числі і код банківської картки. Далі, маніпулюючи коштами, що знаходяться на рахунку жертви, злочинці переводили у готівку грошові кошти потерпілих на свій рахунок.

Організатором злочинної групи виявився раніше неодноразово судимий за крадіжки та замах на вбивство працівника міліції 35-річний уродженець Черкаської області. Шахрай визнав свою вину.

За місцем його проживання правоохоронці вилучили речові докази, банківські картки, на які перераховувалися грошові кошти, комп'ютерну техніку та пристрої доступу до мережі Інтернет (мобільний модем), мобільні телефони та SІM-карти.

Зараз уже відомо, що злочинна група за шахрайською схемою обдурила понад 20 громадян на території України і заволоділа грошовими коштами на суму близько 100 тисяч гривень.

Слідчий відділ Таращанського РВ ГУМВС України у Київській області відкрив кримінальне провадження ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Проводяться заходи щодо встановлення потерпілих від злочинної діяльності шахраїв і встановлюються особи інших учасників злочинної групи.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

210