Сьогодні християни східного обряду відзначають Стрітення Господнє.

Це свято у християнській церкві встановлено в пам'ять про те, як Ісуса на сороковий день після народження принесли до єрусалимського храму, щоб «поставити перед Господом».

Відповідно до переказу, у храмі до земних батьків Христа підійшла благочестива людина на ім'я Симеон, якому була звістка, що він не помре, поки не побачить Спасителя світу. Симеон довго чекав виконання обіцянки Божої - він жив близько 300 років. У храмі праведний Симеон узяв на руки Ісуса і сказав: «Господи, тепер Ти відпускаєш мене з цього життя у майбутнє, як обіцяно Тобою мені, і я тепер помру спокійно, тому що на власні очі бачив Спасителя світу».

Стрітення символізує зустріч Старого і Нового Завітів, повідомляє «УНІАН».

У народному побуті Срітення (Стрітення) здавна сприймається, як зустріч зими з весною.

Ясна і тиха погода у цей день віщує добрий урожай і роїння бджіл. Вітер - погана ознака. Сніг - до дощової погоди. Завірюха - весна буде пізня і холодна. «Як на Стрітення півень нап'ється води з калюжі, то жди ще стужі!». Або ще кажуть так: «Як нап'ється півень води, то набереться господар біди».

У цей день у церквах України святять воду, а разом з водою свічки. Посвячені на Стрітення свічки називалися «громовими», тому що їх запалювали і ставили під образами під час грози, щоб уберегти людей від грому та вогню.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

248