Необхідно підготувати проект змін до Конституції, який відповідатиме вимогам усього українського суспільства. Про це заявив Президент України Віктор Янукович в інтерв'ю аналітичному журналу «Україна і світ. Глобальна порядок денний 2013», створеному у співпраці The New York Times News Service & Syndicate і газети «Сегодня».

«Модернізація Конституції - одне із найважливіших і найактуальніших завдань на сучасному етапі розвитку України», - сказав він, зазначивши, що рішення цього завдання вимагає системного, професійного та відкритого підходу як безпосередньо до змісту оновленої Конституції, так і до процесу підготовки пропозицій щодо її вдосконаленню.

За словами Президента, саме з цією метою і була створена Конституційна Асамблея, до складу якої поряд з фахівцями у галузі конституційного права ввійшли представники громадянського суспільства та місцевого самоврядування, а також представники від різних політичних сил.

Янукович підкреслив, що Конституційна Асамблея працює активно, відкрито та публічно, а всі її рішення та позиції висвітлюються на сайті Президента України. У її складі створено сім комісій, які працюють за різними напрямами конституційного оновлення. Вже проведено три пленарних засідання. В останньому із них, зазначив Президент, взяли участь експерти Венеціанської комісії, які дали високу оцінку рівню дискусії у Конституційній Асамблеї, відзначили позитивні тенденції в уже напрацьованих підходах до реформування Основного закону, їхню відповідність європейським стандартам.

Наступним кроком має стати широке громадське та експертне обговорення цього законопроекту, зазначив Глава держави. «Тільки після цього доопрацьований у Конституційній Асамблеї з урахуванням усіх пропозицій законопроект буде внесений мною на розгляд парламенту», - підкреслив Янукович. «Моя позиція у питанні проведення конституційної реформи послідовна - зміни в Основний закон держави повинні вноситися тільки у порядку, визначеному розділом XIII чинної Конституції України, тобто за обов'язкової участі Верховної Ради України», - сказав Президент.

Говорячи про можливість проведення референдуму щодо змін до Основного закону, Глава держави зазначив: це буде залежати від характеру пропонованих змін, що також чітко обумовлено у чинній Конституції України.

«Оновлена ​​ Конституція повинна бути орієнтована на утвердження людини як найвищої цінності суспільства і держави. І в цьому зв'язку створення належних конституційних засад для реформування правосуддя і місцевого самоврядування є першочерговими завданнями конституційного процесу», - резюмував Президент. Він також висловив сподівання, що вже навесні поточного року Конституційна Асамблея напрацює конкретні пропозиції щодо реформування відповідних розділів Основного закону України.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав указ «Про Конституційну асамблею» 17 травня 2012 року. Згідно з документом, Конституційна асамблея - спеціальний допоміжний орган при Президентові України.

Голова асамблеї, перший Президент України Леонід Кравчук повідомив, що Конституційна асамблея планує у березні оприлюднити концепцію внесення змін до Основного закону.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

231