Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський оптимістично оцінює перспективи європейської інтеграції України і сподівається, що українська влада не відмовиться від асоціації з ЄС на користь вступу до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану. Про це міністр сказав в інтерв'ю Polskie Radio.

«Що стосується України, то я висловлюю помірний оптимізм: Україна - це єдиний учасник програми «Східне партнерство», який має узгоджений текст Угоди про асоціацію з Євросоюзом», - зазначив Сікорський.

За його словами, це свідчить «про найвищий рівень інтеграції з ЄС».

«Питання полягає у тому, чи створить це відповідний для нас політичний клімат, який дозволить підписати Угоду про асоціацію у Вільнюсі у листопаді цього року. Ми були б раді, якби так сталося», - сказав Сікорський, передає «УНІАН».

У той же час він зазначив, що українці повинні вирішити для себе, в які об'єднання вони хочуть інтегруватися: у ЄС чи у проекти під егідою Росії.

Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС схвалила висновки щодо України, у яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Києвом на Вільнюському саміті «Східного партнерства» у листопаді поточного року за умови прогресу у протидії вибіркового правосуддя, усунення недоліків, виявлених під час парламентських виборів 28 жовтня 2012 року, а також за умови подальшого прогресу у реформах, визначених Порядком денним асоціації.

8 лютого під час зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем у Києві єврокомісар Штефан Фюле сказав, що Україна і ЄС не повинні втратити шанс підписати Угоду про асоціацію у листопаді 2013 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

244