Експерти переконані, що ключовою різницею між колишніми головами Національного банку Володимиром Стельмахом і Сергієм Арбузовим була здатність не допустити девальвації гривні.

«На початку своєї роботи Арбузов зіткнувся з проблемами стабільності фінансової системи, грошової одиниці. Гривні загрожувала девальвація, що для України є питанням принциповим, адже у нас, на жаль, досить висока питома вага імпорту, по деяких позиціях вона досягає майже стовідсоткових показників.

Раптова девальвація означала б раптове подорожчання споживчих і роздрібних цін на ці товари. З цим викликом Національний банк впорався. У цілому була покращена ситуація в комерційних банках, були істотно очищені портфелі банків від так званих «токсичних» кредитів, система в цілому поліпшила показники ліквідності», - розповів депутат Ради, голова Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.

Однак, за його словами, екс-глава НБУ Володимир Стельмах, будучи висококласним фахівцем, став заручником політичної кон'юнктури, передають «Українські новини».

«Володимир Стельмах - висококваліфікований банкір, але в період його роботи, на жаль, з деяких причин він не завжди утримував свою професійну позицію і під тиском політичних обставин рішення приймали всупереч законам фінансів і його команди в цілому. Так, у першому півріччі 2008 року уряд з НБУ займалися так званою стерилізацією гривні, щоб не допустити девальвації, а вже в другому півріччі гривня девальвувала на 60%. Це викликало і недовіру до банківської системи, і неконкурентоспроможність економіки. Стельмах став заручником політичної кон'юнктури», - сказав Кінах.

Колишній прем'єр-міністр Юрій Єхануров також вважає підтримку курсу гривні ключовою різницею.

«Коли прийшов Арбузов, перед ним відразу постало завдання зупинити падіння гривні, з чим він добре впорався. Торік він показав, що ситуація стабільна і дефолту не буде. Це лише характеризує його як професійного менеджера», - вважає Єхануров.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

199