Експерти констатують, що законопроект «Про внутрішню торгівлю» встановлює єдині правила для всіх учасників торговельних відносин.

«Головне завдання документу - упорядкувати всю торгівлю. Якщо взяти легку промисловість, то частина її знаходиться в «тіні», а інша - перекрита імпортом. Це призводить до того, що вітчизняний виробник зазнає дискримінації. Це не питання тільки нашої області, це інтерес всієї торгівлі в цілому, всі зацікавлені мати єдині правила. Крім того, документ нарешті дасть «зелене світло» національному товаровиробнику», - говорить виконавчий директор Української асоціації підприємців легкої промисловості (Укрлегпром) Тетяна Ізовіт.

Фахівець зазначає, що в нинішніх умовах ситуацію на ринку торгівлі можна назвати хаотичною. «Як це може людина без контролю, обліку, без конкретних документів, без касових апаратів працювати? Це хаос. Тому ми підтримуємо низку норм цього документа, зокрема тих, що стосуються дистанційної торгівлі, статистичної звітності, адже сьогодні нонсенс - фізичні особи, які займаються торгівлею, не звітують про обсяги продажів. Чомусь усі суб'єкти підприємницької діяльності звітують, а вони ні. Тому в результаті ми і маємо такі плачевні результати по багатьох секторах, адже статистика не відображає реальної картини», - говорить Ізовіт.

Виконавчий директор Української асоціації підприємців легкої промисловості зазначає, що низка норм документа була модифікована завдяки спільним зусиллям робочої групи з обговорення законопроекту. «Розробники йдуть назустріч профільним асоціаціям, наприклад, після тривалих обговорень за проектом закону вилучили норму законопроекту, якою запроваджуються зміни в підпункт 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України щодо заборони торговельної діяльності в магазинах площею понад 200 кв. метрів суб'єктам господарювання, які є платниками єдиного податку», - додає Ізовіт.

У свою чергу керівник об'єднання «Укоопринкторг» Василь Паламарчук погоджується, що документ вводить єдині правила гри для всіх учасників торгової діяльності. «Я належу до тієї категорії людей, які впевнені, що такий закон потрібен. Повинні бути одні правила гри для всіх учасників, і для конкретних галузей, і для великих торгових центрів, і маленьких магазинів. Цей документ і є спробою створити ці правила. Звичайно, ідеального закону немає, і цей таким не є. Але якщо буде закон, то поправки в нього можна вносити в будь-який час, а коли він відсутній, то буде нинішня плачевна ситуація», - упевнений експерт.

У зв'язку з цим, на його думку, опоненти законопроекту «Про внутрішню торгівлю» намагаються зберегти статус-кво в торговельній діяльності. «Безумовно, немає встановлених правил, норм, значить - немає відповідальності. Тобто людей влаштовує жити в торговельній анархії. Показовий приклад - законопроект вимагає від підприємця раз на рік подавати звітність. Невже тому ж продавцю, який для власника докладно рахує, скільки чого продав, перед державою важко відзвітувати? Ні, не важко, але хочеться приховати дохід», - говорить Паламарчук.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради проект закону «Про внутрішню торгівлю» №9443 10 листопада 2011 р. 9 січня 2013 р. під час засідання Кабміну прем'єр-міністр Микола Азаров доручив його за місяць доопрацювати.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

245