Уряд поглибить розвиток вітчизняного фармакологічного ринку. Про це, як передає кореспондент ForUm’y, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи засідання уряду.

«Усіх нас турбує те, що під час лікування використовуються переважно дорогі імпортні ліки. Це знижує доступність лікування», - підкреслив прем'єр.

Він нагадав, що минулого року в Україні були введені євростандарти виробництва ліків GNP.

«І тепер ми відповідально можемо стверджувати, що вітчизняні ліки відповідають якості і лікувальним властивостям імпортних, а за ціною вони дешевші. Цей напрям ми будемо посилювати, адже на 80% ринок наповнений імпортними ліками», - заявив Азаров.

Крім того, глава уряду акцентував увагу на надмірній кількості лікарських препаратів на аптечних полицях. За його словами, це 14 тис. найменувань. У той час як в Угорщині використовують приблизно половину від цієї кількості, повністю забезпечуючи якісне лікування.

Як раніше повідомляв ForUm, з 1 березня 2013 року ввезення імпортних ліків на територію України стане можливим лише за наявності виданого держорганом сертифікату якості.

Нагадаємо, в Україні на 18% знижено ціни на ліки, внесені в обов'язковий асортимент вітчизняних соціальних препаратів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

190