В Україні не мають наміру відмовлятися від ліцензування імпортних ліків. Про це, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів, заявив глава уряду Микола Азаров, повідомляє кореспондент ForUm'у.

Прем'єр-міністр підкреслив, що наведення порядку на фармацевтичному ринку залишається пріоритетним питанням в Україні. Він нагадав, що закон про ліцензування імпортних ліків передбачає, що перші півроку ліцензії імпортерам будуть видаватися за заявницьким принципом.

«Спекуляції щодо можливого дефіциту, припинення поставок ліків треба розцінювати як саботаж. Це безпідставні спекуляції, які до того ж аморальні щодо занепокоєних пацієнтів», - заявив прем'єр-міністр.

Азаров підкреслив, що ліцензування діє у багатьох країнах.

«Спробуйте без ліцензії завезти ліки на ринок у межах країн ЄС, наприклад, із Німеччини в Угорщину. Вам ніхто не дозволить. У нас же вимога одна – в нашу країну повинні потрапляти ліки, які реально використовуються у медичній практиці за співставною ціною з сусідніми країнами», - сказав він.

Глава уряду доручив віце-прем'єр-міністру Костянтинові Грищенку розібратися, «хто персонально несе відповідальність за невпровадження закону», і додав, що триматиме це питання на особистому контролі.

Як раніше повідомляв ForUm, з 1 березня 2013 року ввезення імпортних ліків на територію України стане можливим лише за наявності виданого держорганом сертифікату якості.

Нагадаємо, в Україні на 18% знижено ціни на ліки, внесені в обов'язковий асортимент вітчизняних соціальних препаратів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

234