Малиновський районний суд Одеси виніс вирок колишньому начальнику відділення міліції на промтоварному ринку «7-й кілометр» підполковнику Сергію Маслову. Як повідомили у суді, він засуджений до семи років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Разом з Масловим засуджені також двоє його підлеглих - до п'яти і двох років тюремного ув'язнення, передає «УНІАН».

З моменту їхнього затримання і до винесення судового вердикту пройшло більше двох років.

Нагадаємо, 4 листопада 2010 року співробітники СБУ спільно зі службою внутрішньої безпеки Головного управління у боротьбі з організованою злочинністю МВС України затримали начальника відділу міліції на промисловому ринку «7-й кілометр» при отриманні хабара у розмірі 4,4 тис. доларів.

Вказану суму він отримав від громадянина Туреччини, одного із підприємців, які працюють на ринку. Слідом були взяті під варту двоє спільників – підлеглих Сергія Маслова.

За даними СБУ, для безперешкодного ведення бізнесу кожен власник торгівельної точки (в основному іноземці), яких на ринку працювало більше 10 тисяч, щомісячно платив від 100 до 500 доларів «відкупних». Іноземців, які відмовлялися вносити плату, оперативно видворяли з країни «за порушення міграційного законодавства». У затриманих було вилучено речові докази – пачки з міченими (написом «хабар») банкнотами.

Під час обшуку службового кабінету і помешкання головного підозрюваного знайшли ще близько 165 тис. доларів. За даними спецслужби, загальна сума поборів щомісяця сягала мільйона доларів.

Генеральна прокуратура тоді порушила кримінальну справу за ч.2 ст.368 Кримінального кодексу України («Одержання хабара в особливо великих розмірах»).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

245