Чергові переговори щодо врегулювання Придністровського конфлікту у форматі «5+2» відбудуться у Львові 18-19 лютого. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, в.о. директора Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс повідомив сьогодні на брифінгу.

Він підкреслив, що переговори пройдуть за участю представників Придністров'я та Молдови як сторін переговорів, ОБСЄ, України та Росії - як посередників, США та ЄС - як спостерігачів.

За словами Перебийноса, Україна сподівалася, що у рамках переговорів відбудеться зустріч прем'єр-міністра Молдови Володимира Філата та лідера Придністров'я Євгена Шевчука, однак придністровська сторона поки не готова до цього.

«Ми як головуюча в ОБСЄ держава очікували, що на запрошення нашого міністра (закордонних справ. - Ред.), чинного глави ОБСЄ у переговорах візьмуть участь Філат і Шевчук. Але на сьогоднішній день придністровська сторона поки не готова до такої зустрічі», - зазначив він і додав: «Україна і надалі буде сприяти налагодженню відносин між Кишиневом і Тирасполем, вважаючи це найкращим механізмом для встановлення довірчих відносин між обома берегами Дністра».

Нагадаємо, чинний голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі, міністр закордонних справ України Леонід Кожара запросив главу Придністров'я Євгена Шевчука і прем'єр-міністра Молдови Володимира Філата на зустріч із Придністровського врегулювання у переговорному форматі «5+2» до Львова.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

328