В Україні видобуток вугілля на «копанках» і його постачання на ринок відбувається під заступництвом чиновників найвищого рівня і перших осіб держави. Про це заявив експерт з енергетичних питань Олександр Гудима.

«Сьогодні видобуток вугілля на «копанках» практично легалізований. Вони працюють під заступництвом чиновників найвищого рівня і перших осіб держави. Тому в Україні спостерігається зростання поставок на ринок нелегально видобутого вугілля», - сказав він.

За словами Гудими, питання нелегального видобутку вугілля вже стало проблемою державного масштабу.

«Копанки» - це нелегальні підприємства поряд з конвертаційними центрами та підпільними виробництвами продукції. Сама згадка про їхнє існування негативно позначається на інвестиційному кліматі України, який тепер вже перебуває на найнижчому рівні», - говорить Олександр Гудима, повідомляють «Українські новини».

Експерт вважає, що саме через «копанки» шахтарі легальних приватних і державних шахт зіткнулися з проблемою збуту своєї продукції і можуть залишитися без роботи.

«Якою б низькою не була собівартість видобутку вугілля на приватних чи державних шахтах, їхня продукція не зможе конкурувати за ціною з вугіллям з «копанками». Тому що не сплачуються податки, розрахунки проводяться у «конвертах», - зазначив він.

Як повідомлялося, голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький виступає за те, щоб нелегальні шахти-копанки були закриті. А ініціювати вирішення цієї проблеми на законодавчому рівні мають нардепи від Донецької області, внісши законопроект про посилення відповідальності за незаконну розробку надр.

Проблеми існування шахт-копанок Шишацький планує обговорити на зустрічі з депутатами парламенту від Донецької області, яка планується на 15 лютого.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

236