Вчора на закритому засіданні Кабінету Міністрів була прийнята нова редакція Правил дорожнього руху.

Документ набирає чинності 15 квітня і передбачає багато нововведень, наприклад, необхідність їздити з 1 жовтня по 1 травня за межами населених пунктів з включеним ближнім світлом фар.

Згідно з новою редакцією ПДР, вводяться такі поняття, як «газон» («ділянка однорідної території з дерновим покриттям, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дерностворюючих трав») і «маневрування» («початок руху, перелаштування транспортного засобу з однієї смуги на іншу, поворот вправо або вліво, розворот, рух заднім ходом, з'їзд на узбіччя»). Зупинка і стоянка на газонах буде заборонена, пише «Комерсант-Україна».

Також, за новими правилами, темним часом доби є «частина доби від заходу до сходу сонця». Раніше було передбачено, що це період від кінця вечірніх сутінків (30 хв після заходу сонця) до початку ранкових сутінків (30 хв до сходу).

За новими Правилами дорожнього руху, дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою. Раніше дорожні знаки нерідко суперечили розмітці. Могло бути так, що розмітка вказує на можливість руху зі смуги у різних напрямках, а знак над дорогою показує, що рухатися можна тільки прямо, і при цьому було неясно, чим керуватися водієві. Зараз пріоритет буде закріплений за постійним знаком, додав він.

Крім іншого, буде введено низку нових дорожніх знаків, наприклад, Пункт зупинки трамвая, Кінець пункту зупинки трамвая, Культова споруда, Промислова зона, Фото-, відеофіксація порушень. До білої та жовтої дорожніх розміток додасться розмітка синього (місця паркування на проїжджій частині) та помаранчевого кольору (тимчасова розмітка).

Разом з тим у новій редакції закріплено положення, згідно з яким з 1 жовтня по 1 травня всі транспортні засоби за межами населених пунктів повинні будуть їздити з увімкненими ходовими вогнями або ближнім світлом фар.

На думку авторів змін, це дозволить поліпшити реакцію водіїв на мінливі дорожні умови. Із ПДР вилучено пункт, згідно з яким обгін транспортних засобів дозволяється лише з лівого боку.

У ДАІ зазначили, що цей пункт суперечив поняттю «обгін», який сам по собі передбачає виїзд на зустрічну смугу, яка розташована тільки зліва по ходу руху автомобіля. «Праворуч, як відомо, може бути тільки смуга для руху в одному напрямку з вами, дана поправка не означає дозволу на обгін справа по узбіччю дороги», - додали у ДАІ.

Із остаточного варіанта нової редакції ПДР було вилучено положення про необхідність водіям при перебуванні на трасі у темний час доби надягати світловідбиваючий жилет. У ньому також немає чіткого положення про необхідність зміни шин з початком нового сезону.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

792