КНДР оголосила про успішно проведене ядерне випробування. Південна Корея офіційно це підтвердила.

Потужність ядерного вибуху в КНДР могла складати близько 6-7 кілотонн, повідомляє у вівторок агентство Рейтер з посиланням на міноборони Південної Кореї.

Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК) зазначає, що при проведенні випробувань була забезпечена належна безпека, вони пройшли за планом.

«Ядерні випробування були проведені як частина заходів із захисту нашої національної безпеки і суверенітету проти безрозсудної ворожості США, яка порушила право нашої республіки на мирний запуск супутника», - йдеться в повідомленні.

Сусідня Південна Корея оповістила Раду безпеки ООН про проведення Пхеньяном ядерного випробування. Також Сеул скликає екстрене засідання Ради безпеки ООН. Зустріч, як очікується, відбудеться о 16.00.

«В ООН інформовані про повідомлення преси щодо цього і збирають подальшу інформацію», - повідомив офіційний представник організації Мартін Несіркі.

Тим часом Генсек ООН засудив ядерне випробування КНДР і визнав його порушенням резолюції Ради безпеки, передає РІА «Новини».

Організація Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) вважає, що ядерні випробування КНДР представляють загрозу для безпеки в світі.

Японія має намір розглянути питання про введення нових санкцій відносно КНДР у зв'язку з передбачуваним підземним ядерним випробуванням.

Геологічна служба США (USGS) у вівторок вранці зафіксувала підземні поштовхи на території Північної Кореї неподалік від полігону для ядерних випробувань. Згідно з даними служби, опублікованими на її сайті, землетрус магнітудою 4,9 стався в районі Сонджінбегам на глибині 1 кілометр. Координати епіцентру землетрусу вказані як 41.299 градуса північної широти і 129.081 градуса східної довготи за 378 кілометрів на північний схід від Пхеньяна, неподалік від міста Кільччу.

Супутникові знімки зафіксували раніше активність в районі передбачуваного полігону для підземних ядерних випробувань на північному сході КНДР. Сама Північна Корея підтвердила, що готується до ядерного вибуху після розширення санкцій Ради безпеки ООН у відповідь на запуск Пхеньяном 12 грудня 2012 р. ракети, що вивела на орбіту штучний супутник, але потенційно могла бути використана і у військових цілях з ядерних боєзарядів.

КНДР оголосила себе ядерною державою у 2005 році. У 2006 і в 2009 роках КНДР провела підземні ядерні випробування, які викликали протести з боку міжнародного співтовариства. У відповідь на дії Пхеньяну Рада безпеки ООН ухвалила низку резолюцій, що вимагають від КНДР припинити діяльність в ядерній сфері. У резолюціях 1718 і 1874, крім санкцій, міститься вимога до КНДР не проводити ядерні випробування і запуски балістичних ракет, повернутися до переговорів про денуклеаризацію Корейського півострова.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

279