Президент Росії Володимир Путін вимагає від дипломатів грамотно використовувати механізми «м'якої сили» для зміцнення позицій РФ у світі. Про це він сказав сьогодні під час зустрічі з керівництвом МЗС Росії.

«Пріоритетне значення набуває і грамотне використання механізмів «м'якої сили»: зміцнення позицій російської мови, активне просування позитивного іміджу Росії за кордоном, вміння органічно вишикуватися в глобальні інформаційні потоки», - сказав Путін.

Крім цього, він заявив, що МЗС РФ повинне працювати на випередження на міжнародній арені. «Хотів би звернути особливу увагу, що в умовах турбулентності, обстановки, яка динамічно розвивається, в світі зовнішньополітична служба покликана не просто діяти оперативно, а працювати на випередження. Саме такі вимоги пред'являються зараз до МЗС і всіх інших відомств, що працюють на зовнішньополітичному і зовнішньоекономічному напрямах», - сказав Путін, повідомляє «УНІАН».

На його думку, час класичної дипломатії якщо і не зовсім пішов у минуле, то зазнав істотних змін, оскільки дипломатам тепер доводиться займатися економікою, розвитком ділових зв'язків, супроводом різних економічних проектів і відкриттям нових перспективних ринків. «До цього слід додати питання енергетичної і продовольчої безпеки, проблематику, пов'язану зі зміною глобального клімату, співробітництва в галузі науки і технологій, а також культурні та гуманітарні зв'язки, взаємодію з громадянським суспільством у всіх його вимірах, підтримку співвітчизників, російських громадян, що потрапили в складну життєву ситуацію за кордоном», - сказав він.

Нагадаємо, у вересні минулого року прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв у Москві на нараді керівників представництв і представників Росспівробітництва заявив, що Росія повинна посилити свій вплив у світі за допомогою «м'якої сили», в першу чергу в країнах СНД.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

213