У населення Полтави та області немає підстав для тривоги щодо забезпечення необхідною кількістю імунобіологічних препаратів проти сказу.

Про це повідомили в Департаменті охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації.

За інформацією Департаменту, ще 8 лютого достатня кількість таких препаратів була на аптечному складі Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм». Вакцина проти сказу була передана відповідним лікувально-профілактичним закладам Полтави (1-й міській клінічній лікарні та дитячій міській клінічній лікарні).

Цього ж дня додатково було доставлено певну кількість вакцини для забезпечення повного курсу імунопрофілактики, передбаченого схемами.

Усім пацієнтам, яких вкусив бродячий собака, введено антирабічну вакцину, 12 пацієнтам, згідно з медичними показаннями щодо локалізації травмування, введено антирабічний імуноглобулін за схемою. При цьому вакциновані вакциною «Кока» 34 людини, вакциною «Індіраб» - 8 осіб, і 12 пацієнтам введено антирабічний імуноглобулін (комбінований курс). За всіма постраждалими ведеться спостереження.

Запас антирабічної вакцини в області достатній для проведення повного курсу імунізації всім травмованим. Так, у лікувальних закладах, які здійснюють антирабічну допомогу, є 190 доз вакцини «Кока», на складі комунального підприємства «Полтавафарм» - 53 дози вакцини «Кока» і 44 комплекти антирабічного імуноглобуліну, передає «УНІАН».

У повідомленні також зазначається, що собаку відловили працівники ветеринарної служби міста у неділю, 10 лютого, тепер він проходить карантинний нагляд. Наразі клінічних проявів сказу, як зазначають у Департаменті, у собаки не спостерігається.

Місцеве населення попередили про необхідність дотримання правил безпеки при поводженні з тваринами і своєчасне звернення за медичною допомогою у разі необхідності.

Як повідомляв ForUm, у Полтаві зловили і приспали собаку, який за кілька днів покусав 47 людей.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

238