На сьогоднішній день є всі передумови для підписання Угоди про асоціацію з ЄС вже у 2013 році. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході Національного експертного форуму «Україна-2013. Прогноз» заявив міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

«Ми – не бідні родичі багатих сусідів. Наша історія – не тільки суцільні поразки і катастрофи. Місце України окреслено її географією, це – Європа у широкому сенсі», - зазначив він.

За словами міністра, Євросоюз для України є зразком у проведенні внутрішніх реформ. «Угоду про Асоціацію з ЄС ми розглядаємо саме як потужний зовнішній інструмент внутрішнього реагування. І на сьогоднішній день є всі передумови для підписання угоди вже в 2013 році на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі», - заявив він.

Глава МЗС переконаний, що Україна зможе вибудувати відносини і з Заходом, і зі Сходом, «зокрема, з Росією, відносини з якою за останні 20 років суттєво змінилися».

«Ми будемо вирішувати ті питання з РФ, де ще залишаються розбіжності у підходах. Будемо поступово відновлювати взаємну довіру там, де вона ще не відновлена до кінця. Перші підсумки роботи підіб’ємо під час мого візиту до Москви наприкінці березня», - підсумував Кожара.

Як раніше повідомляв ForUm, європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що існує реальна можливість підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у листопаді цього року.

Україна і ЄС почали переговори щодо Угоди про асоціацію в 2007 році і завершили їх у грудні 2011 року. 30 березня 2012 року Угода була парафована сторонами.

У прийнятих висновках Ради ЄС з питань зовнішньої політики йдеться, що підписання Угоди про асоціацію може відбутися до листопада 2013 року, якщо українська влада продемонструє суттєвий прогрес у вирішенні означених Європейським союзом проблем.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

209