У світі немає країни, яка б все вирішувала у планетарному масштабі. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході Національного експертного форуму «Україна-2013. Прогноз» заявив міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

«Немає країни-гегемона, яка все вирішувала б у планетарному масштабі. США переосмислюють власну глобальну роль. При цьому лінії світової напруженості остаточно зрушуються з європейського континенту на Близький Схід і в Тихоокеанський регіон. А сам Євросоюз все більше зосереджується на внутрішніх проблемах. Звужується роль його як міжнародного гравця, ніхто не знає, що буде з ним через кілька років», - зазначив чиновник.

За словами міністра, сьогодні ключова проблема полягає у тому, що світ стає все більш непередбачуваним, посилюється значення подій, які американські експерти називають «дикими картами».

Кожара зазначив, що, «на жаль, у нашому суспільстві довго культивувалися утриманські настрої: от прийде «добрий дядько» із ЄС або ж Євразійського союзу і все за нас зробить. Не прийде і не зробить».

На думку міністра, для України настав час виходити із підліткового віку і брати на себе відповідальність за навколишній світ.
Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

216