Цього року почне свою роботу Державний земельний банк, який забезпечить аграріїв кредитами по відсоткових ставках, вдвічі нижче від поточних ставок комерційних банків. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Використовуючи досвід інших країн, де земельні банки існують вже не перший рік, в Україні торік створили вітчизняний аналог цієї фінансової установи. Основним його завданням є пошук можливих шляхів зниження кредитних ставок для аграріїв. Зокрема, установа надаватиме середньо- і довгострокові кредити вітчизняним сільгосптоваровиробникам, впливаючи на загальну кредитну політику. А співпраця Зембанку з ЄБРР допоможе залучити для них додаткові кредитні ресурси», - зазначили в міністерстві.

Крім того, в Мінагрополітики підкреслили, що діяльність фінустанови покликана забезпечити ефективний механізм регулювання у сфері обороту земель сільськогосподарського призначення.

«Ми хочемо отримати фінансову установу, яка б займалася іпотечним кредитуванням і надавала селянам кошти під прийнятні відсотки. За нашими підрахунками, процентна ставка Земельного банку коливатиметься на рівні 10% річних. Тобто вдвічі нижче від поточних ставок комерційних банків», - зазначив директор Департаменту фінансово-кредитної політики та бухгалтерського обліку міністерства Баграт Ахіджанов.

У прес-службі зазначили, що для виконання Зембанком своїх повноважень як спеціалізованої установи для іпотечного кредитування, необхідно реалізувати ще одне положення - передати в управління банку землі сільськогосподарського призначення, які стануть капіталом для надання дешевих кредитів аграріям. «Тому з 1 січня 2013 року розпочато інвентаризацію державних земель сільськогосподарського призначення з метою внесення їх до статутного капіталу Державного земельного банку», - повідомили у відомстві.

Крім того, Земельний банк повинен забезпечити запровадження ефективного механізму державного ринкового регулювання у сфері обороту земель сільськогосподарського призначення.

«Це не просто комерційний банк. Він виконуватиме дві функції: комерційну - видавати аграріям кредити під 6-8% річних під заставу землі, і господарську - розпоряджатися державною землею. Тому Земельний банк стане для інвесторів додатковим сигналом надійності українського агропромислового сектора», - зазначив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Нагадаємо, що 6 вересня 2012 р. Верховна Рада прийняла рішення про створення в Україні Земельного банку. У жовтні 2012 року Президент України Віктор Янукович підписав закон №5248-VI «Про внесення змін до закону України «Про банки і банківську діяльність» щодо Державного земельного банку», який визначає механізм формування статутного капіталу Земельного банку. А на виконання закону урядом прийнято відповідні рішення «Про створення Державного земельного банку» та «Про затвердження Статуту Державного земельного банку».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

191