Питання користування автономними системами опалення і підігріву води, безумовно, необхідно регулювати. Таку думку в коментарі ForUm'у висловив народний депутат України, заступник голови комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики (фракція ПР) Володимир Вечерко.

«Часто буває так, що в багатоквартирних будинках через некоректну установку індивідуальних систем опалення в декількох квартирах порушується циркуляція у всій системі, знижується тиск у трубах, і як наслідок - страждають інші мешканці. Тому контроль над установкою котлів та газових колонок необхідний», - зазначив він.

За його словами, законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення відносин у сфері теплопостачання, надання послуг з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води» ще не був направлений до Комітету.

«Однак слід зазначити, що навіть у даній редакції законопроекту йдеться не про заборону на встановлення індивідуальних систем опалення, а про необхідність додаткового контролю над процедурою», - зазначив нардеп.

У той же час, на думку Вечерко, цю ініціативу також чекає коректування.

«Наскільки мені відомо, даний законопроект готується для обговорення з експертами, після чого над ним ще попрацюють юридичні служби Кабміну, і тільки після цього він потрапить на розгляд у Раду. З досвіду зауважу, що часто законотворчі ініціативи істотно змінюються в міру їх обговорення», - сказав він.

З іншого боку, якщо комунальні служби не в змозі забезпечити в приміщеннях нормальний температурний режим і тепловодопостачання, а мешканці виступають з ініціативою взяти вирішення цієї проблеми на себе - це їхнє право, яке має бути захищене. Тут завдання влади, навпаки, підтримати подібні ініціативи, всіляко спростити їх реалізацію.

«Тобто йдеться про те, що необхідний баланс. Треба взяти питання установки під контроль, але при цьому не можна ускладнювати дозвільну процедуру. В іншому випадку люди будуть використовувати дешеві електрообігрівачі, що ще небезпечніше і неефективно», - пояснив регіонал.

За його словами, коли даний законопроект буде розглядатися профільним комітетом, парламент обов'язково візьме до уваги думку різних сторін і експертів, тому що на остаточний розгляд депутатів має надійти документ, який, насамперед, задовольняє інтереси громадян.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, підготувала законопроект, згідно з яким законно відключитися від централізованого тепла і гарячої води можна буде, тільки якщо це передбачено схемою теплопостачання населеного пункту, затвердженою органами місцевого самоврядування.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

281