Для установки системи автономного опалення в трикімнатній квартирі необхідно витратити 25-30 тис. грн. Про це, коментуючи розробку законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення відносин у сфері теплопостачання, надання послуг з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води» заявив ForUm'у віце-президент Асоціації міст України Мирослав Пітцик.

За його словами, у скільки може обійтися власне тепло, залежить від числа кімнат у квартирі і відповідної кількості радіаторів. «У трикімнатній їх зазвичай встановлюють чотири, це обійдеться приблизно в 1500 грн. На кожну батарею від казана йде розводка - колекторна система буде коштувати 400 грн, а щоб приховати труби в стіни або підлогу, потрібно 50-100 грн за погонний метр. Демонтаж старих труб - 300-500 грн, або 70-80 грн/м. Котел українського виробництва - від 3000 грн, імпортний - від 6000 грн, установка - до 1000 грн. Також доведеться витратитися на підключення газу. Вся система для 3-кімнатної квартири коштуватиме 25-30 тис. грн, а це дуже немало для середньостатистичної сім'ї», - зазначив він.

Також він зазначив, що у результаті переходу міста на індивідуальні системи опалення місто споживатиме більшу кількість газу.

«Якщо місто щорічно споживає для опалення 1 млрд м3 природного газу, то з повним переведенням на індивідуальні системи буде споживати 1,2 млрд м3, оскільки вироблення тепла на ТЕЦ набагато економніше, ніж у малих котлах. Незважаючи на їх високий ККД, на ТЕЦ виробляється і електроенергія, і тепло. В індивідуальному котлі це неможливо, тому в окремо взятій квартирі буде дешевше, але газу місто споживатиме більше», - підкреслив Пітцик.

Він додав, що практично всі котли, встановлені у радянський час, були розраховані на те, щоб обслуговувати всіх споживачів. «Тоді про індивідуальне опалення мови бути не могло. При переході декількох сотень або тисяч споживачів на автономні системи тепловикам доведеться спалювати частину газу вхолосту», - підсумував Пітцик.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1075