Екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко повинна бути сама зацікавлена ​​в тому, щоб бути доставленою до суду. Таку думку, після закінчення засідання суду в приміщенні Апеляційного суду м. Києва, висловив перший заступник начальника Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури Олег Пушкар, повідомляє прес-служба ГПУ.

За його словами, підозрювана Тимошенко спочатку заявляла клопотання про перенесення судового засідання, в якому повинен був відбутися допит одного зі свідків у справі, посилаючись на одну причину, сьогодні посилається вже на іншу.

«Це фактично свідчить про спробу самої підсудної і її захисників затягнути проведення слідчих дій», - сказав він.

Пушкар також нагадав, що суд у м. Харкові у справі ЄЕСУ через таку ж позицію затягування Тимошенко не може розпочати судові слухання у справі вже майже рік.

Прокурор зазначив, що цього разу підсудна виявила бажання все таки взяти участь особисто в допиті свідка.

«Це її право. Але вона не повинна забувати про «розумні терміни» слідства, вимог дотримуватися, які виписано в положеннях нового КПК», - додав він.
За словами Пушкаря, свідок, допит якого не відбувся, був готовий давати свідчення.

«Особисті дані цього свідка я розголошувати не можу. Єдине, що я можу сказати, що він з'явився не на стадії досудового слідства, а раніше вже був допитаний. Необхідність допиту цього свідка в суді регламентована нормами КПК. Серед них є певні підстави вважати, що на свідка буде здійснено тиск. Тому і було прийнято рішення допитати його з виконанням усіх вимог КПК», - пояснив прокурор.

Коментуючи можливість доставки підсудної до суду, Пушкар зазначив, що це компетенція пенітенціарної служби.

«А взагалі я не думаю, що тут є якась проблема, оскільки підсудна Тимошенко сама виявила таке бажання (особисто брати участь у допиті свідка під час засідання суду). Вона заявила, що бажає особисто бути присутньою під час судового засідання. І тому, я думаю, що вона сама повинна бути зацікавлена ​​в тому, щоб бути доставленою до суду», - зазначив прокурор.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

290