Андрій Шкіль може повернутися з політичної імміграції в Україну, ставши народним депутатом. Про це заявив голова партії «Справедливість» народний депутат Сергій Міщенко в інтерв'ю газеті «Bзгляд».

За словами депутата, його партія висуне кандидатуру Шкіля на найближчих виборах в одному з мажоритарних округів, які можуть звільнитися. «Не хочу, щоб мене вважали розкольником. Тому ми не будемо висувати Шкіля в п'яти проблемних округах, де не змогли встановити результати виборів. Ми не хочемо переходити дорогу опозиції і дочекаємося, коли-небудь мажоритарник піде у виконавчу владу або округ звільниться через смерть обранця», - заявив Міщенко.

При цьому депутат підкреслив, що округ №244 у Севастополі, який звільнився після того як обраний там депутат Павло Лебедєв став міністром оборони, Шкілю не підходить. «Це може бути один з округів Західної, Центральної чи Північної України», - підкреслив Міщенко.

«Він вже один раз ставав депутатом, перебуваючи в СІЗО», - заявив депутат. При цьому він повідомив, що Шкіль у Празі веде активну діяльність: у нього є можливість зустрічатися з європейськими політиками, виступати перед українською діаспорою, публікувати статті.

Нагадаємо, що у березні 2001 року Андрій Шкіль був заарештований за участь у громадянських акціях протесту «Україна без Кучми». Рік провів під арештом. У 2002 році як самовисуванець, за підтримки БЮТ, переміг на виборах народних депутатів в одному з округів Львова. Після отримання депутатського мандата і статусу недоторканності Шкіль був випущений на свободу. У парламенті він приєднався до фракції БЮТ. На виборах 2012 року Шкіль балотувався до Верховної Ради VII скликання від партії Батьківщина, проте опинився в непрохідній частині списку під №87.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

357