Бориспільський міськрайонний суд у Київській області узгодив подання прокуратури про застосування до екс-прем'єр-міністра Таджикистану Абдумаліка Абдулладжанова запобіжного заходу у вигляді тимчасового арешту на 40 діб - до отримання від Таджикистану запиту про видачу цієї особи.

Про це повідомляє «УНІАН», посилаючись на прес-службу прокуратури Київської області.

Протягом цих 40 діб таджицька сторона має надати українським правоохоронцям відповідні документи для початку процедури екстрадиції затриманого, інакше він буде звільнений.

У той же час у прокуратурі зазначили, що якщо документи, необхідні для екстрадиції, надійдуть, то стосовно затриманого буде обраний так званий «екстрадиційний арешт», який триватиме до 18 місяців, або до моменту екстрадиції затриманого на батьківщину.

Нагадаємо, 5 лютого в аеропорту «Бориспіль» було затримано Абдулладжанова, який оголошений компетентними органами Республіки Таджикистан у міжнародний розшук і перебував у базі розшуку Інтерполу. Затримання відбулося, коли Абдулладжанов прибув в Україну із США.

Законодавством передбачено, що протягом 72 годин після затримання особи суд має вирішити питання про застосування до неї запобіжного заходу у вигляді тимчасового арешту на 40 діб - до отримання від держави, яка розшукує особу, запиту про її видачу.

Абдулладжанов був опонентом президента Таджикистану Емомалі Рахмона на виборах 1994 року.

На батьківщині Абдулладжанова звинувачують у замаху на Рахмона у 1996 році та причетності до заколоту під керівництвом полковника Махмуда Худойбердієва у Согдійської області у 1998 році.

За даними Інтерполу, Абдулладжанов перебував у розшуку як особа, причетна до організованих транснаціональних злочинних угруповань і тероризму.

Протягом останнього десятиліття Абдулладжанов проживав у США. У своєму останньому інтерв'ю радіо «Свобода» він стверджував, що насправді він виграв вибори у 1994 році, а президент Рахмон незаконно оголосив себе переможцем.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

372