Міністр закордонних справ України Леонід Кожара заявляє, що російський «Газпром» більше не домінує на українському енергетичному ринку. Про це він сказав в оприлюдненому сьогодні інтерв'ю виданню European voice.

«Що очевидно, це те, що домінування «Газпрому» в Україні зламано», - цитує видання українського міністра.

За словами Кожари, Україна все більше видобуває газу самостійно, більше використовує вугільну і ядерну енергетику, а також планує будівництво терміналу для скрапленого газу. Все це, зазначив міністр, зумовило зменшення споживання російського газу з 50 млрд кубометрів на рік до 33 млрд кубометрів на рік за останні два роки. У 2013-2014 роках споживання російського газу повинно і далі скорочуватися, досягнувши 17 млрд кубометрів на рік, зазначив глава МЗС, повідомляє «УНІАН».

Відповідаючи на запитання щодо рахунку «Газпрому» на 7 млрд дол за непридбання газу, Кожара заявив, що Україна не буде оплачувати його, а Росія «не відреагувала на ідею арбітражу».

Нагадаємо, 26 січня «Нафтогаз України» підтвердив, що «Газпром» виставив рахунок на 7 млрд доларів за газ, який Україна не купувала у 2012 році.

Позиція «Нафтогазу» полягає у тому, що компанія виконала всі фінансові зобов'язання перед «Газпромом» у 2012 році. Згідно з контрактом на закупівлю газу від 2009 року, мінімальний обсяг газу, до якого може бути застосована умова «бери або плати» (take-or-pay), складає 33,3 млрд кубометрів.

«Нафтогаз України», за попередньою інформацією, придбав у 2012 році близько 25 млрд кубометрів газу. При цьому українська сторона своєчасно попередила «Газпром» про скорочення закупівель.

6 лютого на прес-конференції у Вільнюсі Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна вважає спірним виставлений «Газпромом» рахунок за газ на 7 мільярдів доларів і готова вести переговори з цього питання.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

319