Українські аграрії поставили на зовнішні ринки у січні 2013 року понад 1,9 мільйона тонн зернових, зберігаючи активну динаміку експорту, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Станом на 3 лютого 2013 р. Україна перевищила 16-мільйонний рубіж експорту зерна, поставивши за кордон з початку маркетингового року 16,25 мільйона тонн зернових. Так, з початку 2013 року аграрії зберігають динамічні темпи експорту, щоб досягти прогнозованих у цьому маркетинговому році обсягів експорту в 23,2 мільйона тонн.

Зокрема, у січні 2013 року Україна експортувала 1,9 мільйона тонн зернових. Так, найбільш активними залишаються темпи поставок на зовнішні ринки вітчизняної кукурудзи, якої в січні експортували 1,5 мільйона тонн. Також у січні, відповідно до укладених раніше зовнішніх контрактів, було поставлено 175,5 тисячі тонн пшениці і 142,6 тисячі тонн ячменю.

Крім того, українські сільгоспвиробники експортували за минулий місяць майже 360 тисяч тонн олійних культур. Зокрема, 144 тисячі тонн ріпаку та 215,5 тисячі тонн сої.

Завдяки виваженій політиці щодо забезпечення продовольчої безпеки країни та експорту зернових тепер повністю задоволені потреби внутрішнього ринку та успішно виконуються зовнішні контракти щодо зовнішніх постачань.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

175