Верховна Рада України налаштована на конструктивну співпрацю з Венеціанською комісією. Про це заявив голова Верховної Ради України Володимир Рибак під час зустрічі з головою Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо у вівторок, повідомили ForUm'у в прес-службі парламенту.

«Враховуючи професіоналізм і багатий досвід її членів, комісія являє собою потужний інструмент юридичного аналізу і правової експертизи, відомі далеко за межами Європи», - сказав він.

Рибак підкреслив, що Україна завжди послідовно і якісно співпрацювала з Венеціанською комісією, рекомендації якої відіграли важливу роль у приведенні національного законодавства у відповідність з європейськими нормами і стандартами, та висловив сподівання, що співпраця буде «нарощувати темпи».

За словами керівника парламенту, протягом 2011 року Венеціанською комісією було прийнято сім висновків щодо проектів законів України, найважливішим з яких був висновок щодо проекту Закону «Про адвокатуру». У цьому контексті він повідомив, що Верховна Рада 5 липня 2011 р. прийняла Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Іншим прикладом успішної співпраці України з Радою Європи в правовій сфері Рибак назвав розробку й ухвалення Верховною Радою України 13 квітня 2012 р. нового Кримінально-процесуального кодексу України. Який, за його словами, вже отримав позитивні відгуки і позитивні оцінки практично всіх наших європейських партнерів. «Сьогодні йде активний процес реалізації його положень, а також приведення у відповідність з ним інших нормативно-правових актів українського законодавства», - сказав голова Верховної Ради.

Керівник парламенту також зазначив, що прийняття Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і нового Кримінально-процесуального кодексу дозволило виконати два основні зобов'язання України перед Радою Європи. «Переконаний, що таке досягнення було б неможливим без потужної і постійної підтримки європейського експертного товариства, центром якого виступає Венеціанська комісія», - підкреслив він.

Рибак заявив, що Україна розраховує на допомогу і підтримку Венеціанської комісії при розробці та прийнятті нового закону про прокуратуру в Україні, підкресливши, що європейські партнери, в тому числі і Венеціанська комісія, неодноразово підкреслювали важливість невідкладного і ґрунтовного реформування цього органу.

Голова ВР підкреслив, що «практично всі висновки Венеціанської комісії, зроблені останнім часом, знайшли своє відображення в чинних нормативно-правових актах України». «Саме тому ми можемо дати в цілому позитивну оцінку спільній роботі», - сказав він.

Одним з найважливіших напрямів демократичного розвитку України керівник парламенту назвав конституційну реформу, висловивши сподівання на плідну взаємодію з Венеціанською комісією. «Успішне проведення конституційної реформи може стати наріжним каменем політичної стабільності в нашій державі, і врахування думки вашого інституту практично стало нормою законопроектної роботи в Україні», - підкреслив він.

Він також висловив вдячність за підтримку Венеціанською комісією діяльності Конституційної асамблеї України.

У свою чергу, Букіккіо наголосив, що, маючи чималий досвід співпраці з Україною, і, зокрема, з Верховною Радою, Венеціанська комісія сподівається на ще більш плідну взаємодію.

За його словами, пріоритетними питаннями для України повинні стати прийняття закону про прокуратуру та внесення змін до Конституції.

Голова комісії позитивно оцінив роботу Конституційної асамблеї України, і підкреслив, що не важливо, якою буде система влади: парламентською, президентською чи парламентсько-президентською. Головне, за його словами, - в державі повинна бути «система стримування і противаг, при якій існує прозорість, взаємні перевірки і демократія».

Букіккіо також вважає, що конституційна реформа має «пройти нормальним шляхом - через Верховну Раду». «Це має стати завданням Верховної Ради, а не референдуму», - заявив він.

При цьому Букіккіо підкреслив, що в Україні «достатньо інтелектуальних і політичних ресурсів для реалізації конституційної реформи, тому єдине, що могло б знадобитися українцям - це досвід європейських країн».

Голова Верховної Ради, відмітивши пріоритетність європейських цінностей для громадян України, назвав досвід і поради Венеціанської комісії дуже корисними. Він зазначив, що до складу Конституційної асамблеї, створеної Президентом України, увійшли найкращі фахівці, які підготують зміни до Конституції.

За словами Рибака, ці зміни повинні бути прийняті Верховною Радою України.

У відповідь на слова Букіккіо про те, що Україна є частиною Європи, керівник парламенту висловив сподівання, що і парламент України повинен стати європейським - таким, «коли влада чує опозицію, а опозиція - владу».

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав указ «Про Конституційну асамблею» 17 травня 2012 року. Згідно з документом, Конституційна асамблея - спеціальний допоміжний орган при Президентові України.

Голова Асамблеї, перший президент України Леонід Кравчук повідомив, що Конституційна асамблея планує уберезні оприлюднити концепцію внесення змін до Основного Закону.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

216