Одним із пріоритетів України на час свого головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі стане посилення цієї структури. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на прес-конференції заявив глава МЗС України Леонід Кожара.

«Україна як позаблокова країна, і яка не є членом жодної зі спілок інших держав, зацікавлена ​​в тому, щоб ОБСЄ відновила свою роль як впливова організація, що вирішує питання безпеки від Ванкувера до Владивостока», - сказав дипломат.

Крім того, він зазначив, що також одним із пріоритетів стане врегулювання розвитку заморожених конфліктів.

«Кілька днів тому відбувся мій візит до Республіки Молдова. Я побував на обох берегах Дністра і зустрівся з керівництво Молдови та Придністров'я. Існує домовленість про те, що питання врегулювання придністровського конфлікту буде продовжено», - зазначив Кожара.

Він зазначив, що існує домовленість про зустрічі лідерів обох сторін у Львові 19 -20 лютого. Під час переговорів, за словами міністра, будуть присутні прем'єр-міністри обох сторін і лідер Придністров'я Євген Шевчук.

«На наш погляд, це позитивний фактор, оскільки дві сторони проводитимуть постійні регулярні зустрічі, що є значним поштовхом у контексті вирішення придністровського конфлікту», - сказав Кожара.

Також до розряду пріоритетних питань віднесено й гуманітарні, одним з яких є запобігання торгівлі людьми.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

210