В Україні проводиться велика робота щодо поліпшення інвестиційного клімату та подолання корупції. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Сумою Чакрабарті.

Глава уряду підкреслив, що в Україні сприятливий інвестиційний клімат.

«Інвестиційний клімат в Україні абсолютно нормальний», - підкреслив Микола Азаров, додавши, що свідченням тому є нещодавнє підписання великої інвестиційної угоди з компанією Shell щодо розробки Юзовського родовища газу. «Обсяг інвестиції становить 10 млрд дол», - сказав він.

За словами Азарова, в Україні реалізується національний план структурних реформ, виконання якого забезпечує уряд, повідомили у прес-службі КМУ.

Він підкреслив, що в минулому році Україна підвищила рейтинг за привабливістю ведення бізнесу майже на 50 позицій. За рейтингом Doing Business-2012 Україна піднялася на 16 позицій.

Азаров зазначив, що у цьому році Україна планує увійти в сотню країн за легкістю ведення бізнесу.

Також Україна співпрацює з різними міжнародними організаціями з економічних питань, серед яких, зокрема, Американська торгово-економічна палата, Європейська бізнес-асоціація та інші.

За словами глави уряду, в Україні ведеться велика робота щодо підтримки та захисту прав інвесторів і бізнесу.

Азаров зазначив, що бізнес позитивно сприйняв введення змін в контексті прийняття нового Податкового та Митного кодексів. Він повідомив, що в Україні податок на прибуток становить 19%, діє автоматичне повернення податку на додану вартість, вирішено низку проблем з митним оформленням вантажів. Також значно спрощені умови ведення бізнесу. Крім того, прийнято новий Кримінальний процесуальний кодекс, проведена судова реформа, створюються центри з надання адміністративних послуг.

Прем'єр-міністр запевнив співрозмовника, що в Україні також ведеться велика боротьба з корупцією. «Існує ціла програма, яка, з одного боку, робить прозорими механізми прийняття рішень, а з іншого, підвищує відповідальність адміністративних осіб за корупційну діяльність», - сказав він.

Як повідомляв ForUm, український уряд підписав з компанією Shell угоду на розробку Юзівської ділянки для видобутку сланцевого газу. Договір про співпрацю на $10 млрд підписаний на 50 років. Це дозволить країні позбавитися енергетичної залежності.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

257