Поліція ЄС - Європол - провела масштабне розслідування організації договірних футбольних матчів як в Європі, так і в інших частинах світу. Розслідування виявило близько 380 підозрілих матчів, включаючи дві гри у Лізі Чемпіонів, у Європі. Ще близько 300 ігор викликали підозру слідчих в Африці, Азії, Південній та Центральній Америках, повідомляє «ВВС».

Головний злочинний синдикат, що займався їхньою організацією, перебував в Азії.

Виступаючи у Гаазі, директор Європолу Роб Уейнрайт розповів про деякі договірні матчі.

«Мова йде про кваліфікаційні матчі чемпіонатів світу та Європи, двох поєдинків Ліги Чемпіонів, включаючи один із тих, які були зіграні в Англії, і декількох матчах вищих ліг низки європейських країн», - сказав глава Європолу.

Уейнрайт заявив, що розслідування виявило 425 корумпованих футбольних чиновників, гравців і злочинців, які займалися організацією «договорняків» у 15 країнах.

Розслідування Європолу тривало півтора року. Головний злочинний синдикат, який займався організацією договірних матчів, знаходився в Азії і працював зі злочинними групами в Європі. За даними поліції, чистий прибуток злочинців склав 8 млн євро, а на виплату організації договірних матчів пішло 2 млн євро. Найбільшою разовою виплатою була сума у 140 тисяч євро.

Як повідомляв ForUm, Міжнародна футбольна федерація (ФІФА) і Інтерпол домовилися про співпрацю у боротьбі проти договірних матчів.

Європейський футбольний союз (УЄФА) під час щорічних зимових суддівських курсів, які проходять на цьому тижні в Римі, попередив європейських арбітрів про небезпеку та ризики, пов'язані з договірними матчами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

232