Москва поки не підтверджує, що Росія і Україна досягли домовленостей щодо ціни на газ, яка не залежить від входження України у Митний союз. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков у Сочі.

«На даний момент ми не можемо офіційно підтвердити наявність домовленостей», - сказав Пєсков.

За його словами, у разі, якщо такі домовленості будуть зафіксовані, про це обов'язково буде повідомлено.

У той же час Пєсков зазначив, що переговори з українською стороною ведуться як на експертному, так і на вищому рівні. Газова тематика фігурує на порядку денному двосторонніх відносин, додав прес-секретар президента РФ, повідомляє РІА «Новости».

Нагадаємо, 26 січня «Нафтогаз України» підтвердив, що «Газпром» виставив рахунок на 7 млрд доларів за газ, який Україна не купувала у 2012 році.

Позиція «Нафтогазу» полягає у тому, що компанія виконала всі фінансові зобов'язання перед «Газпромом» у 2012 році. Згідно з контрактом на закупівлю газу від 2009 року, мінімальний обсяг газу, до якого може бути застосована умова «бери або плати» (take-or-pay), складає 33,3 млрд кубометрів. «Нафтогаз України», за попередньою інформацією, придбав у 2012 році близько 25 млрд кубометрів газу. При цьому українська сторона своєчасно попередила «Газпром» про скорочення закупівлі газу.

1 лютого посол РФ в Україні Михайло Зурабов заявив журналістам, що українська і російська сторони знайшли можливість перегляду ціни на газ для України без її вступу до Митного союзу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

237