Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан) звинуватив Українську греко-католицьку церкву в підриві міжхристиянського діалогу в країні у зв'язку з визнанням таїнств хрещення, проведених у самопроголошеному Київському патріархаті (Українська православна церква Київського патріархату - УПЦ (КП)).

«Таким чином, УГКЦ стала єдиною конфесією, що зробила фактичну підтримку українським розкольникам. Тим самим УГКЦ порушила принципи, які вироблені під час як православно-католицького, так і міжхристиянського діалогу в цілому», - заявив митрополит Володимир у своїй доповіді на Архієрейському соборі, що проходить у Москві.

Як нагадав предстоятель Української православної церкви, у рамках згаданого діалогу сторони зобов'язуються не вступати в офіційні контакти з тими церковними групами, які не мають канонічного визнання, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Тому, наприклад, Православна церква не підтримує контактів з розкольницькими групами всередині Католицької церкви, сподіваючись на те, що й офіційні представники католицької сторони відмовляться від контактів з групами, що не мають спілкування зі світовим православ'ям», - заявив владика.

Він нагадав, що у 2012 році «Українська православна церква Київського патріархату» направила звернення до предстоятелів помісних Православних церков, а також Римо-католицької церкви, Церкви Англії і УГКЦ з проханням про визнання дійсності таїнств хрещення, проведених в УПЦ (КП). На це звернення відреагували лише українські греко-католики.

Даючи оцінку відносинам православних з греко-католиками в Україні, митрополит Володимир заявив, що вони «в цілому є не такими напруженими».

«Виникають лише окремі непорозуміння, головною причиною яких, на наш погляд, є спроби Греко-католицької церкви створювати і розвивати свої структури в регіонах з більшістю православного населення. Дякувати Богу, сьогодні нам вдалося не допустити порушень громадського порядку і конфронтації на релігійному ґрунті. Однак небезпека виникнення такого протистояння зберігається», - підкреслив він.

Як зазначив першоієрарх, в Українській православній церкві наполягають на тому, що греко-католики повинні дотримуватися принципу, сформульованого в Баламандських угодах 1993 року, які засуджують прозелітизм у взаєминах між православними і католиками.

Alpha

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

275