Журналісту не обов'язково мати профільну освіту. Про це в коментарі ForUm'у заявила екс-депутат Верховної Ради, тележурналіст Ольга Герасим'юк.

«Сьогодні готують журналістів усі кому не лінь. Є багато факультетів журналістики, при цьому тільки одиниці можуть дати профільну, ефективну підготовку. Крім того, у журналістів, які навчаються на профільних факультетах, немає практики. Я проводила майстер-клас на одному з факультетів, і студенти п'ятого курсу говорили про те, що вони досі не були в редакції. Це якраз і говорить про те, що вони виходять з вузів абсолютно не готовими до своєї професії. Тому що, на мій погляд, без практики, без уявлення про те, що відбувається в ньюсрумах, просто неможливо мати диплом готового журналіста і бути готовим працювати в польових умовах. Крім того, сьогодні дуже низький рівень підготовки журналістів. Викладацький склад, а також матеріал, яким користуються під час навчання журналістської майстерності, часто не мають ніякого відношення до професії», - зазначила вона.

Герасим'юк упевнена, що журналісту не обов'язково мати профільну освіта, тому що журналісту необхідно дуже багато знань. «Особливо, якщо він спеціалізується на чомусь конкретному. Наприклад, у мій час дуже часто журналістами ставали «технарі», економісти, історики. Але, не знаючи професії і взагалі не уявляючи сутності предмета, також не можна бути нормальним журналістом. Тому що писати твори, художні твори і працювати кореспондентом - це абсолютно різні речі. Наприклад, у мене були дуже хороші вчителі, які давали не тільки знання з основ історії, філософії, літератури, а дуже серйозну журналістську підготовку. Викладачі, які давали практичні знання. Я знаю, що зараз у багатьох вузах є студії, але все це дуже схоже на сільський клуб», - підкреслила вона.

За словами Герасим'юк, потрібно не просто реформувати освіту, а необхідно зараз взятися за медіаінститут, інформаційну сферу в Україні. «Інформаційний простір необхідно не просто реформувати, його необхідно почати створювати. У нас його не існує як національного. Він відкритий всім вітрам», - заявила вона.

На думку екс-депутата, четверта влада як така зараз, на жаль, зовсім недієва, слабка і непрофесійна. «Це великий мінус, тому що це один з найважливіших чинників існування суспільства. І всі ці настрої в суспільстві щодо якості телевізійних новин, ток-шоу, передач - це кричущий сигнал, що у нас все дуже погано. Я не знаю, чи можна все це зробити силами НСЖУ, членом якої я є вже багато років. Але туди прийшов новий керівник і я йому бажаю вдачі», - підсумувала вона

У свою чергу генеральний директор Першого національного каналу, заслужений працівник культури України Єгор Бенкендорф вважає, що наявність профільної освіти для журналіста на початковому етапі роботи не є ключовою.

«Будь-які знання і вміння завжди можна отримати на практиці. Наявність освіти на початковому етапі роботи, безумовно, завжди вітається, але не є ключовою. Як говорять західні фахівці, будь-яким навичкам і знанням завжди можна навчитися в процесі роботи, але головне, безумовно, - це талант і цілеспрямованість, готовність присвятити своє життя професії», - підкреслив він.

Як раніше повідомляв ForUm, голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко заявив, що близько 50% українських журналістів не мають профільної освіти.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

224