Президент Франції Франсуа Олланд сьогодні прибув до міста Тімбукту на півночі Малі, яке близько тижня тому було звільнено від ісламістських повстанців об'єднаними силами армії Малі і французького контингенту.

У Тімбукту в зв'язку з візитом Олланда вжиті підвищені заходи безпеки, вулиці міста патрулюють французькі і малійській військові. Щоб вітати Олланда і «висловити подяку» Франції, на головну площу міста вийшли близько 3 тисяч жителів. Урочиста церемонія вітання супроводжується традиційними танцями і грою на там-тамах, повідомляє РІА «Новости» з посиланням на агентство «Франс Прес».

Місто, в бібліотеці якого зберігаються тисячі стародавніх рукописів, було звільнено від бойовиків на початку цього тижня. При цьому представники французьких силовиків зазначали, що військові докладають всіх зусиль, щоб під час зачистки зберегти об'єкти, що входять до фонду ЮНЕСКО.

Ситуація в Малі загострилася в останні тижні - бойовики екстремістських угруповань почали атакувати позиції урядових військ у центральній частині країни. На допомогу військам у Малі 10 січня прибули французькі військові. Зараз у країні перебувають понад 3 тисячі військовослужбовців з Франції. В операції також беруть участь військовослужбовці країн-членів Економічного співтовариства західноафриканських держав (ЕКОВАС).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

321