Гривня недооцінена до американського долара, а її справедлива ціна становить 4,35 гривні проти нинішніх більше 8 гривень.

Про це свідчить дослідження журналу Economist, який оцінює адекватність вартості валют на базі порівняльної купівельної спроможності в різних країнах і вартості бутерброда «Біг Мак» в мережі «Макдональдс».

Згідно з прийнятим у дослідженні курсом гривні до долара, «Біг Мак» в Україні коштує 2,33 долара (19 гривень) у порівнянні з його максимальною вартістю понад 9 доларів у Венесуелі і близько 1,7 долара в Індії, де він коштує дешевше.

У США цей бутерброд на початку 2013 року коштував 4,4 долара, в Китаї - 2,6 долара, в Росії - 2,4 долара.

У сусідній з Україною Польщі «Біг Мак» коштує 2,9 долара, тоді як у країнах зони єдиної європейської валюти - 4,9 долара, у Великобританії - 4,25 долара.

Індекс "Біг Мака» свідчить, що валюти близько половини з більш ніж 60 досліджуваних країн недооцінені до долара, а завищений курс - в 11 державах, лідером серед яких є Венесуела, передає «Економічна правда».

Її національний болівар, відповідно до індексу, переоцінений майже на 110%.

Найбільш недооціненою валютою є індійська рупія, яка повинна коштувати на 60% більше.

Українська гривня недооцінена приблизно на 47% на тлі заниженої на 45% вартості російського рубля і на 30% - польського злотого.

Як відомо, журнал Economist створив «Індекс Біг Маку» у 1986 році, щоб відслідковувати адекватність вартості національних валют на базі теорії паритету купівельної спроможності, згідно з якою в кінцевому підсумку всі товари в усьому світі повинні коштувати однаково.

Деякі економісти вважають неадекватною таку оцінку курсів, оскільки ціна бутерброда не відображає чимало важливих факторів, які не враховуються при визначенні цього індексу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

342