Заява «Газпрому» про борг України у 7 млрд доларів є сигналом для «Нафтогазу» про те, що необхідно врегулювати норми газового контракту. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, журналістам у Києві заявив посол Росії в Україні Михайло Зурабов.

«За останні дні з'явилася велика кількість інтерпретацій, які вільно трактують зроблений «Газпромом» крок. З моєї точки зору, «Газпром» подав свого роду сигнал, зокрема «Нафтогазу», що необхідно врегулювати одну з діючих норм контракту, яка передбачає зобов'язання України закуповувати певну кількість газу незалежно від потреб», - сказав посол.

При цьому посол РФ визнав, що протягом 2012 року Україна дійсно інформувала російську сторону про те, що її потреби в газі будуть менші, ніж передбачено контрактом.

«У кінці року ця позиція зустріла з Російської сторони як мінімум розуміння. Були підписані відповідні акти. І все таки, діє норма контракту, вона вимагає, щоб це питання знайшло своє юридичне оформлення», - підкреслив він.

Також Зурабов сподівається, що це питання знайде своє рішення в досудовому порядку і вирішиться тільки в юридичній площині.

Як раніше повідомляв ForUm, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що Україна виконує всі умови газових контрактів з Росією.

Нагадаємо, 26 січня НАК «Нафтогаз України» підтвердив, що «Газпром» виставив рахунок на 7 мільярдів доларів за газ, який Україна не закуповувала у 2012 році.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

269