В Україні безпечно використовувати платіжні банківські картки. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході прес-конференції заявила керівник Міжбанківського Форуму безпеки розрахунків з платіжними картками Олеся Данильченко.

«Ми хотіли б розвіяти страхи, що в Україні небезпечно використовувати платіжні карти. У 2012 році на банкоматах було виявлено 80 скринінгових пристроїв, у 2011 – 45. Так, є зростання вдвічі, але у сусідній Росії в 2012 році виявлено 2071 пристрій, і зростання у порівнянні з 2011 роком становить 422%», - повідомила вона.

За словами експерта, у Європі на 500 банкоматів припадає один випадок використання шахраями скринінгових пристроїв, при цьому в Україні в 2012 році цей показник – півтора пристрої на 10 тис. «Тому інформація про небезпеку використання карт в Україні є всього лише міфом», - заявив вона.

Данильченко підкреслила, що фінансове шахрайство зараз більше розвивається в Інтернеті. «Рівень шахрайства в Інтернеті в порівнянні з 2011 роком зріс у 3 рази. При цьому у 70-80% випадків витік даних відбувався через вірусне забезпечення на комп'ютері клієнта», - зазначила експерт, додавши, що завдяки роботі МВС більше 75% вкрадених із рахунків коштів були повернуті клієнтам.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

215