Президент Франції Франсуа Олланд у п'ятницю ввечері вилетить до столиці Малі Бамако, а потім планує відвідати нещодавно звільнене від терористів місто Тімбукту, повідомляє французьке видання Liberation.

У Малі Олланд зустрінеться з виконувачем обов'язків президента країни Діонкунде Траоре.

В даний час французькі та малійській війська і африканський контингент проводять у країні військову операцію проти бойовиків-ісламістів, які зайняли північ Малі. Місто Тімбукту - один із трьох регіональних центрів, який потрапив у руки ісламістів на півночі Малі, контролюється французькими та малійськими підрозділами з 29 січня.

Трьома днями раніше було звільнене інше важливе місто регіону - Гао. За даними французьких ЗМІ, у третьому регіональному центрі - місті Кідаль - як і раніше перебувають групи бойовиків, які заявили про намір вести переговори з владою Малі.

Французькі військові кілька днів тому зайняли аеропорт міста, а малійській розвідувальні підрозділи ввійшли у місто у четвер, передає РІА «Новости».

Ситуація у Малі загострилася в останні тижні - бойовики екстремістських угруповань почали атакувати позиції урядових військ у центральній частині країни. На допомогу військам у Малі 10 січня прибули французькі військові. В даний час на території країни перебувають понад три тисячі військовослужбовців із Франції. В операції також беруть участь військовослужбовці країн-членів Економічного співтовариства західноафриканських держав.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

225