У першому півріччі 2013 року почнеться проведення раптових моніторингових візитів у приймальники-розподільники для дітей.

Про це, як передає кореспондент ForUm’y, повідомив начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексій Лазаренко.

«Були розроблені документи, якими будуть керуватися представники моніторингових груп. До складу цих груп будуть залучені представники громадських організацій. Органи МВС також будуть брати у цьому участь», сказав чиновник.

Як повідомили у прес-службі, концепція моніторингу дотримання прав людей у ​​ приймальниках-розподільниках розроблена на виконання указу Президента України «Про Концепцію розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні».

«Цей моніторинг вводиться не заради самого моніторингу. Ми повинні показати суспільству, що такі установи повинні бути. Але ми повинні змінити філософію цих установ. Вони не повинні бути приймальниками-розподільниками радянської епохи», - сказав він.

За словами представників громадських організацій, моніторинг розраховується приблизно на рік. У той же час Лазаренко, відповідаючи на запитання журналістів, до якої відповідальності будуть притягнуті представники правоохоронних органів у разі недотримання прав дитини, наголосив: «Основне завдання полягає не у тому, щоб покарати працівників міліції, а виявити прорахунки, які призводять до того, що наші співробітники міліції можуть порушувати права дитини».

Зазначимо, на сьогоднішній день в Україні функціонують 18 приймальників-розподільників для дітей. Із них 4 є транзитними: Київський, Харківський, Сімферопольський і Одеський. Згідно з «Кишинівською угодою» 2002 року, у транзитні приймальники направляються діти, які залишили територію постійного проживання в інших країнах СНД. У приймальники-розподільники направляють дітей віком від 11 до 18 років і тільки за рішенням суду.

У минулому році у ці установи були направлені 215 підлітків. Мінімальний термін перебування дитини у розподільнику – 72 години, а максимальний – 30 днів. У деяких випадках, за рішенням суду, дитина зможе перебувати там до 60 днів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

317