Україні не варто повертати смертну кару. Про це, коментуючи ініціативу комуністів про відновлення цього виду покарання, ForUm'у заявив доктор історичних наук, заступник директора Інституту історії України НАН України Станіслав Кульчицький.

«Я вважаю, що Україна повинна йти в Європу, а не в Азію. А в Європі смертної кари немає. І в тих же Сполучених Штатах Америки теж не скрізь. Завжди існує ймовірність судової помилки. Трапляється, що з часом виявляються невинними нібито серійні вбивці і ґвалтівники, які вже давно сидять або навіть загинули в ув'язненні», - зазначив він.

Також, за його словами, смертна кара - це вбивство державою свого громадянина.

«І для держави з моральної точки зору погано, коли вона показує суспільству такий приклад. Якщо брати в історичному аспекті, то можна згадати, що результатом Першої світової війни стала величезне озлоблення населення, причому не тільки на фронтах, а й у тилу. І все це стало «добрим» грунтом для терористичної політики більшовиків. І згодом ми мали 20-30-ті роки і все, до геноциду включно. Ясна річ, що повертатися до того, про що мріють комуністи, не можна», - підсумував Кульчицький.

Нагадаємо, перший заступник голови Верховної Ради Ігор Калетник, депутати Ігор Алексєєв і Петро Симоненко (всі - фракція КПУ) пропонують парламенту відновити в Україні смертну кару.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

206