Сьогодні міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник і Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Чжан Сіюнь підписали акт між урядами про здачу-приймання технічної допомоги.

У прес-службі Міносвіти нагадали, що на виконання Угоди (у формі обміну листами) про надання партії комп'ютерного обладнання уряду України від 27 лютого 2012 року, уряд КНР у вигляді технічної допомоги надав комп'ютерне обладнання на суму вісімдесят мільйонів китайських юанів (близько 12 млн доларів США).

«Китайська сторона офіційно передала вищезазначене обладнання українській стороні, здійснивши доставку у м.Київ. Сторони спільно звірили якість, кількість і специфікації обладнання», - йдеться у повідомленні.

Таким чином, уряд України до початку нового навчального року забезпечив комп'ютеризацію близько 2,5 тис. навчальних закладів в областях країни.

При підписанні Акту Табачник сказав: «Я хотів би висловити величезну подяку, теплі слова керівнику Китайської Народної Республіки, її уряду і Послу КНР в Україні за організацію цього проекту, за те, що він успішно і в найкоротші терміни був реалізований».

Міністр нагадав, що у перший день занять у школах разом з Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні відвідав столичну спеціалізовану школу «Перспектива» №194, яка отримала китайське комп'ютерне обладнання.

У Міністерстві зазначили, що наочно переконатися, як працюють нові комп'ютери вирішили невипадково, оскільки тоді звучала критика у засобах масової інформації про невідповідність програмного забезпечення комп'ютерній техніці.

«Цю критику спростували самі учні школи, які підготували привітання та подяки у вигляді презентацій українською, англійською і навіть китайською мовами на подарованих комп'ютерах», - йдеться у повідомленні.

«Я думаю, що ми зробили ще один крок на шляху до того, щоб дружні відносини між Україною та Китайською Народною Республікою були справжнім символом нашого стратегічного партнерства», - сказав міністр.

У свою чергу, Надзвичайний на Повноважний Посол КНР в Україні Чжан Сіюнь зазначив, що «партнерські відносини між Україною та КНР набирають обертів», і зауважив, що і в цьому році буде продовжуватися співпраця за освітніми проектами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

237