Швидка медична допомога повинна бути дійсно ефективною і рятувати життя українців. Про це у ході розширеної наради з питань реалізації Закону «Про екстрену медичну допомогу» заявив віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко, повідомляє прес-служба чиновника.

«Стан виконання Закону «Про екстрену медичну допомогу» викликає багато питань, вимагає більш активних зусиль усіх зацікавлених сторін, щоб система «екстреної медичної допомоги» була дійсно дієвою і рятувала життя українцям. Тому наради з усіма причетними сторонами будуть проводитися регулярно під моїм особистим контролем з метою оперативного пошуку рішень для реалізації цього проекту. Сьогоднішня нарада покликана розібратися у тих питаннях, які вимагають якнайшвидшого вирішення», - підкреслив Грищенко.

Перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Качур повідомив про виконання доручення віце-прем'єра і створення у МОЗ центрального оперативного штабу з реалізації положень Закону України «Про екстрену медичну допомогу» та забезпечення його матеріально-технічним оснащенням.

У свою чергу, керівник Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів повідомив Грищенко про отримання від МОЗ у визначені терміни плану-графіка реалізації національного проекту «Своєчасна допомога» на території України, вимог до облаштування приміщень під регіональні оперативно-диспетчерські служби, а також план-графік введення в експлуатацію оперативно-диспетчерських служб центрів на території всіх адміністративно-територіальних одиниць.

Віце-прем'єр висловив переконаність, що питання реалізації закону на даному етапі залежить від вирішення кількох важливих питань, серед яких - виділення приміщень під диспетчерські центри, створення сучасної системи маршрутизації дзвінків і фінансування закупівлі необхідного обладнання для диспетчерів. У цьому контексті віце-прем'єр дав доручення протягом найближчих днів провести засідання робочої групи у складі Держспецзв'язку, Держагентства з інвестицій та управління національними проектами, МОЗ, провідних експертів, представників компанії-розробника ТЕО проекту «Своєчасна допомога» (Avaya), а також з залученням представників Харківської, Дніпропетровської областей та Києва для обговорення питань маршрутизації викликів швидкої допомоги за єдиним для всієї країни номером «103».

Крім того, під час наради Грищенко доручив головам обласних державних адміністрацій поінформувати Кабінет Міністрів про ситуацію з виплатою зарплат працівникам системи «екстреної медичної допомоги». Окрему увагу було приділено відповідальності водіїв щодо пропуску автомобілів швидкої для своєчасного прибуття до пацієнтів і забезпечення бригад «швидкої» необхідними ліками.

Як раніше повідомляв ForUm, заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов заявив, що завдяки набуття чинності закону «Про екстрену медичну допомогу» автомобілі швидкої допомоги приїжджатимуть до пацієнтів протягом 10 хвилин.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

302