Північна Корея завершує підготовку до проведення ядерних випробувань, про що можуть свідчити роботи з маскування об'єктів на полігоні Пунгері, повідомило південнокорейське агентство Yonhap з посиланням на дані розвідки Південної Кореї.

Як передає РІА «Новости», зокрема, вхід у тунель, у якому може розташовуватися ядерний боєзаряд, був замаскований сіткою камуфляжу, повідомило агентству джерело в уряді Південної Кореї. «Швидше за все, це зроблено з метою приховати останні етапи підготовки від спостереження ззовні», - додав він.

Розвідувальні служби США, Японії та Південної Кореї пильно стежать за полігоном Пунгері на півночі країни, де, як очікується, незабаром Північна Корея проведе ядерні випробування. Раніше у січні південнокорейські ЗМІ повідомили про те, що КНДР завершила підготовку полігону, а 29 січня в країні було введено військовий стан у зв'язку з підготовкою до випробувань.

Повідомляється, що випробування можуть відбутися 25 лютого, у день інавгурації президента Південної Кореї Пак Кін Хе, або в день народження колишнього лідера країни Кім Чен Іра - 16 лютого.

КНДР оголосила себе ядерною державою у 2005 році. У 2006 і в 2009 роках КНДР провела підземні ядерні випробування, які викликали протести з боку міжнародного співтовариства. У відповідь на дії Пхеньяну Рада Безпеки ООН ухвалила низку резолюцій, які вимагають від КНДР припинити діяльність у ядерній сфері. У резолюціях 1718 і1874, крім санкцій, міститься вимога до КНДР не проводити ядерні випробування і запуски балістичних ракет, повернутися до переговорів про денуклеаризацію Корейського півострова.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

213